Історико-культурні пам'ятки
На Яремчанщині зосереджено ряд пам'яток історії і культури загальнодержавного і місцевого значення.
Під час першої та другої світових війн Карпати були театром бойових дій. Тому були зруйновані і втрачені деякі будинки та вілли, а також кам'яний міст-віадук через р. Прут в Яремче. Але частина споруд залишилися неушкодженими. Деякі з них сьогодні мають історичну та художню цінність.
Пам'ятками архітектури є церкви Різдва Богородиці (XVII cт.) та Петра і Павла (30-ті роки XX ст.) у Ворохті, церква Пресвятої Трійці XVII cт. у Микуличині, церкви св. пророка Іллі (30-ті роки ХХ ст.) та Архистратига Михаїла (XIX ст.) в Дорі, церква Успення Богородиці в Яремче (XIX ст.), церква Івана Милостивого в Ямні (1840 р.).
Оригінальністю і високим художнім рівнем відзначаються споруди ряду рекреаційних об'єктів:
- санаторій-профілакторій «Яремче» (м. Яремче);
- ресторан «Гуцульщина» (м. Яремче);
- база відпочинку «Карпати» (м. Яремче);
- база відпочинку «Легенда» (мікрорайон Дора);
- ресторан-готель «Беркут» (с. Яблуниця) та ін.
Функціонує Карпатський обласний музей визвольного руху (м. Яремче на вул. Свободи, 265).
Населення зберегло народні звичаї та обряди, найбільш цікаві з них гуцульська «Розколяда», Андріївські вечорниці, Водохрестя, купальське свято «Гуцульська берегиня» та ін.
Цей край пов'язаний з такими відомими людьми як Іван Франко, Б. Лепкий, М. Коцюбинський, О. Кульчицька, С. Людкевич, І. Вільде та ін.
Великі кам'яні мости в долині Прута
В 1891 році австрійський уряд прийняв рішення про будівництво залізниці Станіслав-Вороненко, яка мала бути частиною транскарпатської залізниці Станіслав-Мармарош-Сигед, що проходила через Карпати тунелем довжиною 1316 м біля Вороненки. За короткий час були побудовані чотири склепінчасті кам’яні мости через річку.