<
Вівторок, 23.04.2024, 10:23 Головна | Реєстрація| Вихід | Вхід

Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Наше опитування

Вілла "Голуб"
Всього відповідей: 32

Вілла "Голуб"

Яремче 2 кімнати двохмісні, 1 – трьохмісна, 1 – чотирьохмісна. Зручності - ванна, душ, туалет, вода холодна-гаряча, телевізор, екскурсії на Буковель, опалення автономне, продаж сувенірів, можливе харчування.

Додаткові послуги: Садиба знаходиться посеред фруктового саду, прогулянки лісом.

Адрес: м. Яремне, вул. Литвина, 49, 78500

Телефон: +380969422810 - Оксана 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Книга Відгуків!!!

Залиши свій відгук.

Yaremche/Yarencha/

Яремче/Яремча/

Яремчі

Відпочивай у чарівному куточку Українських Карпат м. Яремчі і на тебе очікує багато сюрпризів та приємних вражень. Ти знайдеш тут: чистоту, спокій, затишок, здоров'я, музу, ідеї, а саме головне відпочинок для тебе твоїх коханих та сім'ї. Ми радо запрошуємо на відпочинок до нас, студентів всіх вузів та університетів - повірте це для Вас. Адже курорт Яремче знатний ще за часів Польщі, а тепер відомий на всю Україну гірськолижний курорт "Буковель" також Яремче. Ми запропонуємо Вам екскурсії в "Буковель" та чудовий спокійний і затишний відпочинок у нашій Віллі.

+380969422810 -Оксана

vkarpatah@ukr.net

Наш банер:

 

Статистика




«Тайстра»Яремче«Чугайстри» в пам'ять Андрію Снісаренко.

І недарма побутує думка, що як назвеш корабель, так він і попливе… Мабуть, вдало свого часу було вибрано назву для новоствореного колективу, якщо так довго цей гурт з Яремче тримається на плаву, даруючи людям тепло своїх сердець. Бо ж давно вже зійшли з дистанції ті колективи, які розпочинали творити в один час (а то й значно пізніше) з яремчанцями. Заслужене по праву звання довгожителів сцени – один з феноменів ансамблю. Він тримається на вмілій кадровій політиці та незначній ротації його учасників. Адже кількісний склад гурту за всі роки існування не перевищує цифру 70. Ще й зараз в «Тайстрі» з успіхом творять троє засновників цього ВІА: Ігор Квас (вокал, бас – гітара), Мар’ян Цішевський (вокал), Андрій Снісаренко (вокал, ударні інструменти). А ще один з плюсів ансамблю – вміння чекати. Не очікувати, а чекати: свого часу, своєї пісні, своєї омріяної апаратури та нових інструментів…Можливо, що хлопців у всі часи згуртовувало ще й цілком нейтральне відношення до її величності СЛАВИ, бо вони добре розуміли, що цей товар дорого коштує, та швидко псується.

А щоб ще глибше зрозуміти внутрішній світ учасників ВІА, їхнє не тільки творче, а й життєве кредо, не завадить ,,розшифрувати” назви колективу, назви, які з ряду об’єктивних, а деколи і суб’єктивних причин хлопцям час від часу доводилось змінювати. Було дуже прикро, боляче і важко…Надзвичайно непросто знову ,,розкручувати” колектив, який вже встиг заявити про себе під зовсім іншим брендом. Адже це те ж саме, що відібрати ім’я у людини і назвати її іншим іменем. Та ,,корабель” яремчанців наперекір і таким неприємностям успішно курсував в неспокійному морі Музики.

Отже, чому саме «Тайстра»? Та тому, що гуцули – корінні жителі Карпат - в будні і свята не розлучаються з тайстрою, – красиво оздобленою сумкою, яка носиться через плече. В ній знаходяться найнеобхідніші предмети побуту, з якими гуцули – чабани вирушають в гори. І, звичайно, серед тих предметів є і чарівна сопілка…Бо що ж то за літування в горах без сопілки, без народних співанок і коломийок ?.. Так і музиканти вже довгі роки подорожують по світу, даруючи людям з своєї МУЗИЧНОЇ тайстри мистецтво рідного краю. І якщо перша назва колективу на сто відсотків була ,,прив’язана” до місцевих звичаїв та побуту жителів Гуцульщини, то наступна – «Чугайстри» - базувалась виключно на українській автентиці. Цей казковий персонаж – чугайстер, що згадується в творах Лесі Українки (,,Лісова пісня”), Михайла Коцюбинського (,,Тіні забутих предків”) – не хто інший, як добрий лісовий дух, що своєю грою на сопілці зачаровує все навколишнє: і людей, і звірів, і живу природу. Таку ж мету, беручи цю назву, переслідували і учасники ВІА – зачаровувати своїм співом людей, дарувати їм радість від спілкування з прекрасним світом музики.

Та не так сталось, як гадалось. Після трьох років життя під іменем  «Чугайстри» в кінці грудня 1975 року колективу за наполягання вищих партійних органів області довелось розпрощатись з цією цікавою назвою і наступні три роки ансамбль працював без назви. Але так не могло продовжуватись вічно. Тож після довгих роздумів і пошуків нових варіантів назв було прийнято рішення про повернення колективу колишнього імені – «Тайстра». Сталось це восени 1978 року. І з тих пір Бог милував ансамбль від не зовсім приємної процедури перейменування.

…Дорога творчого життя цього самобутнього колективу не завжди була вистелена тільки трояндами. За винятком плідної співпраці з комсомолом, загалом взаємовідносини ансамблю і влади завжди були непрості. Та це й не дивно, якщо взяти до уваги, що колектив в своїй першооснові був формацією творчих особистостей, чого деколи не бажали, а деколи і не могли зрозуміти владоможці. То учасникам ВІА забороняли виконувати пісні авторів, які виїхали за кордон на постійне місце проживання, то прискіпувались до ідейної спрямованості деяких пісень, а то й просто забороняли виходити на сцену з довгими зачісками, які були тоді в моді.

Згадується епізод літа 1972 року. «Тайстрі» тільки – но минув рік. Ансамбль вже жив повноцінним концертним життям, радуючи своїми виступами не тільки жителів та гостей рідного міста, а й трудівників міст і сіл Прикарпаття. Покращилась і його матеріальна база: були закуплені ударна установка «Трова» та більш потужна акустична система «Житомир». І це вже було щось!.. Головне, що справа, почата хлопцями, впевнено рухалась вперед. Та треба ж було статись такому, що в програмі одного з концертів під егідою райкому партії «Тайстра» виконала пісню на слова Т. Г. Шевченка  ,,Є на світі доля, а хто її знає, є на світі воля, а хто її має…” На превеликий жаль для музикантів, партійне керівництво швидко сформувало свою думку відносно тексту цієї пісні і колектив майже на два роки став …невиїзним. Ансамбль просто перестали помічати. Ні про які конкурси та фестивалі не могло бути й мови. Не став аргументом на користь «Тайстри» навіть факт завоювання музикантами своєї першої вагомої перемоги в Республіканському радіоконкурсі військово – патріотичної пісні. Та, зрештою, молодість ніколи не зациклюється на неприємностях. Вона шукає, і як правило, знаходить вихід. Виручало те, що концертної практики вдосталь було і в Яремче – зростала кількість туристів, що приїздили в місто на відпочинок, почали прибувати туристичні потяги дружби з різних куточків Союзу.

Та не тільки це спасло «Тайстру» від розвалу. Влітку 1973 року директором міського Будинку культури був призначений відставний офіцер, 35 – річний Олександр Свєтков. Власне, з цим іменем тісно пов’язана вагома частина життя колективу. Процес ,,притирання” з новим керівником пройшов зовсім безболісно. Тим більше, музиканти душею, серцем відчули, що на відміну від деяких своїх попередників, які майже не переймалися проблемами тоді вже «Чугайстрів», новопризначений директор стане для них не тільки вмілим керівником, а й добрим наставником, ба навіть вірним другом на довгі роки спільної праці.

І почалась робота, що вимагала немалих затрат, як творчих, так і організаційних та фінансових. Бо ж потрібно було попри пошуки сугубо творчого плану кардинально поновити матеріально – технічну базу колективу. І бачив би ти, дорогий читачу, якою непідробною радістю світились очі музикантів, коли всякими правдами і неправдами ВІА отримав свою першу професійну(?) апаратуру «Гармонія»! А перша придбана фірмова бас – гітара «Орфей», а перша фірмова гітара «Йолана», адже до того хлопці використовували ,,самопальні” електрогітари, які їм свого часу допомагав робити Віктор Калинюк, або грати на позиченій у Костянтина Крайлюка бас – гітарі, струни на якій потрібно було натягувати за допомогою слюсарних інструментів… Боже, як це надихало молодих музикантів, як же їм хотілось ,,видати” щось таке, щоб, як мінімум, перевернути світ! Звісно, музичний.


 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

 
Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz